طرح تامین هزینه ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای عشایر زابل ‌

طبیعت گسترده است و بخشنده؛ به مانند مردمانی که در آن زندگی می‌کنند. اما این بخشندگی روایت‌های تلخی را هم در خود دارد، مردمانی که تا قبل از خشکسالی با دامداری و کشاورزی زندگی ساده و ور برکتی داشتند اما دست تقدیر و اقلیم سرنوشت دیگری برایشان رقم زد.

این‌بار قرار است به همراهی شما، برای عشایر سیستان پیام‌آور امید باشیم؛ مردمانی بخشنده و گرم‌خو که از امکانات اولیه‌ی زندگی محروم‌اند.
در این دیار که مهر هست و بخشندگی، بسیاری از امکانات اولیه و از مهم‌ترین‌شان امکانات بهداشت شخصی فراهم نیست.

این منطقه که در ناحیه زابل سیستان قرار دارد، محل کوچ فصلی عشایر شهرستان نیمروز در میانی ترین قسمت دریاچه هامون که هم اکنون دشت هامون نام دارد است که با جمعیت تقریبی ۲۰۰ تن از جمله زن و کودک، فاقد حمام و دستشویی است.
در فاز نخست بناست با یاری هم دو کانکس دستشویی و حمام سیار برای این عزیزان فراهم کنیم که قرار است در هر کانکس ۲ چشمه توالت به همراه دوش حمام نصب شود که مبلغ کل آن ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد.

با توجه به کوچ‌نشینی عشایر، امکان ساخت‌وساز این امکانات نیست و ویژگی سیار بودن کانکس‌های بهداشتی کمک می‌کند تا این امکانات همواره در محدوده‌ی زندگی آنان باشد.
فاز نخست کمک به عشایر سیستان پس از ۵ ماه مطالعه، بازدید حضوری و نیازسنجی و اولویت‌دهی به این نیازمندی‌ها آغاز شده است. در کنار هم قدم به قدم در این دشت بی پایان فقر دستی خواهیم بود از امید و در کنار هم پیام امید را به عشایر سیستان خواهیم رساند.

چنانچه شما هم میخواهید در این کار نیک همراه ما باشید می توانید با واریز هر مبلغی از طریق شماره کارت و حساب موسسه و یا از طریق لینک زیر همراه ما باشید.

شماره حساب : 306510975 بانک تجارت
شماره کارت : 3949-0012-8370-5859
لینک واریز آنلاین: https://bahamta.com/c/44825-1825964

لطفا پس از واریز مهربانی خود، دوستان خود در دفتر موسسه را با شماره 22281091 مطلع سازید.
ضمنا در صورت جمع آوری کمک های شما عزیزان بیش از مبالغ فوق، مبلغ اضافی در رابطه با همین موضوع استفاده خواهد شد.